×

Królowe na balkonie

Oczami blogerów - aranżacje tarasów i balkonów z pelargoniami

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku wybrani influencerzy zaprezentowali swoje pomysły na urządzenie małych i dużych balkonów i obszernych tarasów. Mimo że każdy balkon został zaaranżowany w innym stylu i odmiennym klimacie, motywem wspólnym zostały białe i różowe pelargonie.

Kasia Ogórek, autorka bloga Twoje DIY zaaranżowała dość wąski balkon białymi i różowymi pelargoniami, które zestawiła między innymi z komarzycą. Te dwa kolory a zwłaszcza różowy należą do jej ulubionych. Obok pelargonii musiała znaleźć się huśtawka. Kasia jednak nie nacieszyła się nią zbyt długo, ponieważ od rana okupuje ją Jej ulubiony kot Rudi. Ale jak sama powtarza „król jest tylko jeden i nic co królewskie nie jest mu obce”. No cóż. To samo możemy powiedzieć o pelargonii.

Kolejna propozycja Kasi dotyczy balkonu należącego do Joanny Cieślak z positivemindpl. Kasia postawiła na różowe pelargonie i delikatną, tiulową zasłonkę ze światełkami, która nadała romantyczny charakter temu miejscu. Nam szczególnie przypadła do gustu zabudowa ściany. Na razie to małe sadzonki, ale jak tylko podrosną ściana rozkwitnie feerią rozmaitych odcieni różu.

Kasia Rutkowiak z My Full House zdecydowała się na podobne zestawienie kolorystyczne i stworzyła wakacyjny klimat dzięki bujnym pelargoniom, wygodnemu fotelowi Cuba, dywanikowi w granatowy prążek i lekkiemu stolikowi kawowemu. Nie dziwi nas, że jej buldog francuski nie opuszcza tego miejsca a Kasia ma wiernego kompana kiedy oddaje się lekturze.

Duże pole do popisu miały Ania z bezarchitekta.pl i Marzena Marideko. Obie urządziły swoje obszerne tarasy w stylu hygge. Nie zabrakło na nich klimatycznych światełek, ozdobnych makram, słomianych i plecionych dodatków. Wśród roślin pojawiły się obficie kwitnące białe pelargonie rabatowe, które dopełniły całość. Oba tarasy zostały podzielone na strefy – odpoczynku, chilloutu czy jedzenia, w których dominują odcienie bieli, kremu i beżu. Marzena dodatkowo stworzyła kino letnie. Nam pozostaje życzyć Jej pięknych, ciepłych i długich wieczorów.

Paulina Jamborowicz z Deer Home udekorowała nowoczesny balkon. Do tego wybrała okazałe, białe pelargonie, które posadziła w czarnej prostej skrzynce idealnie pasującej do wiszącego, wygodnego fotela. Tutaj dominuje beż i różne odcienie czerni i szarości. Wyobrażamy sobie, że z takiego fotela zupełnie nie chce się wstawać.

Odwiedź nas na Facebooku, Pintereście i Instagramie.