×

Loft w pelargoniach

Aranżacja balkonu we współpracy z szybkiemetamorfozy.pl

Jak tylko rozpoczął się tegoroczny sezon na rośliny balkonowo-rabatowe, czyli po 15 maja (po zimnej Zośce i zimnych ogrodnikach) zostaliśmy zaproszeni przez autorów wnętrzarskiego programu szybkiemetamorfozy.pl do udekorowania roślinami balkonu w stylu loft na klimatycznej Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Wybór jednomyślnie padł na białe pelargonie, który wpisały się w minimalistyczny charakter miejsca. Zaproponowaliśmy pelargonie rabatowe i zwisające, które połączyliśmy z wilcami i komarzycą. Rośliny wpisały się w styl balkonu, na którym pojawił się wygodny leżak z nadrukiem i kawowy stołeczek z tym samym motywem oraz prosty dywanik utrzymane w tonacji szaro-biało-beżowo-czarnej.

Pelargonie rabatowe zostały posadzone w czarnych prostych doniczkach, natomiast zwisające w plecionych, słomkowych osłonkach. Na dnie doniczek wysypaliśmy solidną warstwę keramzytu, którą pokryliśmy ziemią wzbogaconą o specjalny nawóz dla pelargonii o spowolnionym uwalnianiu. Balkon jest nasłoneczniony, dzięki czemu pelargonie będą miały dobre warunki do obfitego kwitnienia aż do jesieni. Wystarczy podlewać je codziennie a w upalne dni nawet rano i wieczorem.

Ciekawostką jest, że ten nowoczesny apartamentowiec powstał tuż obok czteropiętrowej kamienicy, wzniesionej około 1913 roku, najprawdopodobniej dla rodziny Kochanowiczów, którą w 1922 roku nabyli Ignacy i Maria Kwasieborscy.

To wyjątkowo oryginalne połączenie białej elewacji nowoczesnej zabudowy, ze starą cegłą ponad stuletniej kamienicy. Praga ma swój wyjątkowy urok, dlatego tak jak pelargonie od lat cieszy się popularnością i przyciąga mieszkańców.

Odwiedź nas na Facebooku, Pintereście i Instagramie.