×

Pelargonie u blogerów

Na początku sezonu na rośliny balkonowo-rabatowe, w ramach kampanii unijnej Europe in Bloom, zaprosiliśmy kilku znanych blogerów do wykorzystania pelargonii w aranżacjach mieszkań, tarasów i balkonów. Influencerzy entuzjastycznie podeszli to zadania. Każdy z nich postawił jednak na inne kolory i typy odmianowe.

Marzena Marideko przestronny taras utrzymany w stylu hygge udekorowała białymi pelargoniami, które idealnie dopasowała do mebli i dodatków. Zieleń liści i białe kwiaty sprawiły, że jej strefa odpoczynku stała się jeszcze bardziej przytulna.

Na białe pelargonie zdecydowała się również Ania Pietraszek-Sawicka, która prowadzi blog bezarchitekta.pl. Białe kwiaty pięknie wkomponowały się w biel mebli, tworząc spójną i miłą dla oka aranżację.
Na obu tarasach pojawiły się klimatyczne dodatki w postaci lampionów oraz światełek.

Kasia Rutkowiak z bloga My Full House uległa urokowi pelargonii angielskiej w delikatnym różowym kolorze z ciemniejszym środkiem. Jest to odmiana, która kiedyś była uprawiana jako roślina pokojowa. Jej delikatny pokrój sprawia, że jest szczególnie wrażliwa na przeciągi i deszcze. Podobnie jak pozostałe odmiany preferuje jasne stanowisko. Blogerka ustawiła ją w nasłonecznionym miejscu wewnątrz pomieszczenia. Zestawiła ją z ciekawą grafiką nadając całej aranżacji bardzo nowoczesny charakter. Udowodniła tym samym, że pelargonia w odpowiedniej oprawie może być modnym dodatkiem.

Oliwia Niklas, która jest aktywna na Instagramie pod nickiem olive.home do dekoracji swojego balkonu wybrała delikatne, klasyczne pelargonie rabatowe w bladym różu, które zasadziła w prostej, nowoczesnej skrzynce. W skrócie – książka, kakao i pelargonie to wszystko, czego potrzeba do szczęścia, kiedy oddajemy się chwilom relaksu.

Kasia Ogórek autorka bloga TwojeDIY zupełnie inaczej podeszła to tematu. Dla intensywnie różowych pelargonii wykonała nowoczesne osłonki z ręcznika i betonu a instrukcje jak je zrobić umieściła na swoim blogu http://www.twojediy.pl/doniczki-z-recznika-i-betonu/ oraz kanale YouTube. Film do tej pory obejrzało 12 000 osób.

Kasia Ogórek każdego roku sadzi na swojej działce pelargonie, które łączy z różnymi roślinami między innymi kocanką, bluszczem czy eukaliptusem. Pozostaje wierna różowym odmianom.

Na profilu deer.home pojawiło się zdjęcie nowoczesnego balkonu, na którym dominują szare i metalowe elementy, do których blogerka dobrała białe pelargonie. Biel kwiatów nadała całości elegancji i sprawiła, że ten dość surowy kącik bardzo zyskał.

Agata Pałasińska, która na Instagramie działa jako me_and_design przywiązuje dużą wagę do detali. Z jej zdjęć bije spokój i elegancja. Ona podobnie jak Kasia Rutkowiak wykorzystała pelargonie do wystroju wnętrza. Biała odmiana wpisała się w nowoczesne pomieszczenie, ciekawie komponując się z białymi świecami. Agata pokazała również aranżację piknikowego koca, na którym oprócz smakołyków pojawiła się pelargonia. Bardzo spodobał się nam ten pomysł.

Załączone zdjęcia są autorstwa wymienionych w tekście blogerów.