×

Pelargoniowy zawrót głowy w Kup

We wtorek 9 maja mieszkańcy województwa opolskiego, podczas plenerowego spotkania w otoczeniu bujnej zieleni, otrzymali wiedzę na temat technik sadzenia oraz pielęgnacji pelargonii, a następnie pod czujnym okiem mistrza florystyki Rafała Kawałko posadzili te piękne południowoafrykańskie rośliny do przyniesionych ze sobą doniczek oraz skrzynek balkonowych.

We wtorek (9 maja) teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup zamienił się w istną arenę kwiatową. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o pelargoniach, technikach ich sadzenia i pielęgnacji, a na koniec teoria przerodziła się w praktykę.

Tradycją jest, że w okresie przełomu kwietnia i maja na terenie opolskich miejscowości, mieszkańcy masowo kupują roślinny, którymi obsadzają okna, balkony czy tarasy. Choć trendy i mody przychodzą i odchodzą to niekwestionowaną królową tych miejsc, jest od wielu lat nie kto inny jak pelargonia. Wspomniana roślina nie bez powodu wybierana jest do obsadzeń, a mianowicie poprzez długi okres kwitnienia, bogactwo kolorów i pokroju i co bardzo ważne, jest to roślina łatwa w uprawie.

Akcji „Pelargoniowy zawrót głowy”, zorganizowanej w miejscowości Kup, na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przyświecał cel ukwiecenia tymi roślinami przestrzeni życiowej mieszkańców. Na wtorkowym, popołudniowym spotkaniu, w otoczeniu bujnej zieleni, mieszkańcy otrzymali wiedzę na temat technik sadzenia oraz pielęgnacji pelargonii, a następnie w ruch poszły łopatki oraz ręce, którymi uczestnicy wysadzali kwiaty do przyniesionych ze sobą doniczek czy skrzynek balkonowych.

Humor oraz pogoda dopisały, mam cichą nadzieję, że również najmłodsze pokolenie przybyłe na akcję sadzenia pelargonii będzie pielęgnowało tę zakorzenioną na tych terenach tradycję – mówił Rafał Kawałko, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup.
Materiał roślinny dla mieszkańców został przekazany w ramach inicjatywy marketingowej europejskich hodowców Pelargonium for Europe.

Autor tekstu i zdjęć: Rafał Kawałko.

Odwiedź nas również na FacebookPinterest i Instagram.