×

W połowie maja br. w Kwitnącym Siedlisku w województwie opolskim powstały oryginalne prace florystyczne z wykorzystaniem bujnie kwitnących pelargonii. Floryści wykonali ciekawe kompozycje przestrzenne i nasadzenia do ogrodów, w których na dominującą roślinę wybrali obficie kwitnącą pelargonię rabatową, zwisającą i angielską. Podkreślili tym samym piękno i różnorodność znanej i cenionej od lat pelargonii, która wciąż zachwyca swoim urokiem i jest niekwestionowaną królową wśród roślin balkonowo-rabatowych.

Zaprezentowali bogatą paletę jej kształtów i kolorów i udowodnili, że jest to roślina, która nie tylko przepięknie prezentuje się na balkonach, tarasach czy ogrodach, ale również fantastycznie współgra z zielenią, naturalnym środowiskiem i wkomponowuje się w otaczający krajobraz.

Podczas warsztatów studenci ze szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty w Opolu pokazali twórcze i kreatywne sposoby eksponowania roślin w przestrzeni ogrodu, skweru czy parku. Floryści pod okiem mistrzyń florystyki Moniki Bębenek i Renaty Tabiś zgodnie z założeniami land artu, czyli sztuki ziemi wykonali ekologiczne „rosnące” rzeźby ogrodowe zintegrowane z otoczeniem. Pracowali również z małymi formami w naczyniach stosując ciekawą technikę HANA CUBARI, która polega na użyciu jedynie naturalnych elementów. Warsztaty odbyły się w ramach zjazdu florystów Klasy Mistrzowskiej.

Pelargonie wykorzystane w kompozycjach zostały zasponsorowane w ramach kampanii unijnej Europe in Bloom.

Odwiedź nas na Facebooku, Pintereście i Instagramie.