×
2021-geraniums-1000-my-freestyle-garden-29

Dekoracje stołów. Kolorowe, aranżacje stołów z ciętymi pelargoniami.

Pelargonie doskonale sprawdzają się również jako kwiaty cięte. Przedstawiamy pomysły na dekoracje stołu z ciętymi pelargoniami, od pojedynczego kwiatka w wazonie po centralny element i...

Kompozycje kwiatowe natychmiast przekształcają zwykły stół w eleganckie, uroczyste nakrycie. W okresie letnim wybór kolorowych kwiatów jest ogromny, nieliczne jednak występują w tak różnorodnych odmianach jak pelargonie. Dzięki bogatej kolorystyce i kształtom te piękne, pochodzące z Południowej Afryki rośliny, można wykorzystać do wyczarowywania atrakcyjnych aranżacji stołów.

Eksperci z Pelargonium for Europe przedstawiają pomysły na letnie stoły z ciętymi pelargoniami, aby można było usiąść i oddać się ich urokowi:

od pojedynczych kwiatów lub bukietów w wazonach po kreatywne ozdoby lub obrączki na serwetki.

Luksusowy piknik w stylu boho:

Zamiast zwykłego koca na trawniku został ułożony dywanik, blat i poduszki. Kolorowe, cięte pelargonie w różnych, szklanych naczyniach zdobią pięknie udekorowany stół i potęgują dobry nastrój. Na każdym talerzu czeka na powitanie gości pojedynczy, różowo-biały kwiat pelargonii. Takie powitanie pozwala na odpoczynek i ukojenie wszystkich zmysłów!

2021-geraniums-1000-my-freestyle-garden-25
2021-geraniums-1000-my-freestyle-garden-27-1

Pomysł DIY: Kwiatowa dekoracja w centralnym punkcie

Ta efektowna kompozycja z ciętymi pelargoniami i dopasowanymi świecami została centralnie wyeksponowana na letnim stole. Przygotowanie tej dekoracji zajmuje trochę czasu i umiejętności, ale można jej używać wielokrotnie.

Do wykonania tej dekoracji (szer. 20 cm, dł. 40 cm, wys.19 cm) potrzebne są:

pelargonie o długich łodygach w różnych kolorach, solidna drewniana deska o grubości 15-20 mm o wymiarach 20 x 60 cm, klej do drewna, papier ścierny, probówki stożkowe, świece w dobranej kolorystyce, wiertło dopasowane do średnicy probówek, zacisk śrubowy, wyrzynarka, ołówek i linijka.

2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-07-1
2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-01

Instrukcja:
Krok 1: Przy pomocy ołówka i linijki narysuj na spodzie deski docelowy kształt. Najpierw narysuj linie cięcia nóżek w odległości 10 cm od prawej i lewej krawędzi a następnie na środku siatkę składającą się z dwunastu kwadratów o wymiarach 5 x 5 cm. Pomoże to zachować dokładny odstęp między otworami. W tym przypadku odległość między kratką a krawędziami deski wynosi 5 cm ze wszystkich stron.

Krok 2: Odetnij dwie końcówki wyrzynarką, które zostaną wykorzystane na nóżki konstrukcji.

2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-02
2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-03

Krok 3: Następnie zrób otwory. Nasz kawałek ma ich w sumie 21 (po jednym na każdym przecięciu siatki). Dobrym pomysłem jest wywiercenie na małym kawałku drewna dwóch otworów, w wymaganej odległości i wykorzystanie go jako wzór. Za pomocą zacisku śrubowego umieść go na desce, na której pracujesz, tak aby wywiercone otwory znalazły się dokładnie w tych miejscach, gdzie chcesz zrobić właściwe otwory. Następnie przewierć się przez istniejące otwory. Dodatkowo umieść pod deską, na której pracujesz, kawałek drewna, aby zabezpieczyć blat roboczy.

Krok 4: Przymocuj nóżki do deski klejem do drewna i pozostaw do wyschnięcia. Zacisk śrubowy sprawi, że będą dodatkowo unieruchomione w trakcie suszenia.

2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-04
2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-05

Krok 5: Na koniec umieść w otworach świece oraz probówki wypełnione wodą i włóż do nich świeżo ścięte łodygi pelargonii. Gotowe!

2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-06
2021-geraniums-1010-diy-stem-vase-centrepiece-07-1

Idealne połączenie: kwiatowe obrączki na serwetki

Na pięknie nakrytym stole liczy się każdy szczegół. Ręcznie robione obrączki na serwetki wykonane z prawdziwych kwiatów to absolutna uczta na każdym letnim stole obiadowym i idealne uzupełnienie kwiatowych dekoracji stołu. Słodka kompozycja różowych i koralowych pelargonii doskonale komponuje się z uroczym bukiecikiem w niskim wazonie.

Delikatne, cięte kwiaty pelargonii zdobią sztućce i zestawy serwetek.

Wskazówka: pelargonie dłużej zachowują świeżość w tubkach z gumową zatyczką wypełnionych wodą.

2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-11
2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-12
2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-13-1
2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-14