×
2019-geraniums-400-modern-style-007

Kolorowe, kwiatowe dekoracje na letni stół Ucztowanie wśród pelargonii

Zarówno jako roślina doniczkowa, jak i kwiat cięty, pelargonia nadaje się do kolorowych dekoracji na letni stół. Poznaj nasze pomysły.

Stół znajduje się w centrum każdego spotkania towarzyskiego – zarówno w domu, jak i na zewnątrz, przy śniadaniu z rodziną, podczas letniej imprezy lub kolacji z przyjaciółmi. Jeśli chcemy nadać temu kluczowemu miejscu spotkań uroczysty charakter, musimy zadbać o kwiatowe dekoracje. Mimo że w ciepłym sezonie jest dużo roślin, wybór najczęściej pada na pelargonie. Te wszechstronne, pochodzące z Afryki Południowej piękności prezentują się wspaniale nie tylko w doniczkach i skrzynkach balkonowych, ale też jako kolorowe ozdoby stołu. W doniczkach lub cięte, dzięki zachwycająco bujnemu i kolorowemu ukwieceniu, tworzą wakacyjny klimat i radosną atmosferę.

Ozdoba imprezy w ogrodzie: pelargonie w złotych jabłkach

Gwarantowany efekt „WOW”.

Letnia dekoracja stołu wykonana z pelargonii i jadalnych jabłek z pewnością zachwyci gości na imprezie w ogrodzie. Tę bajecznie kolorową kompozycję można w prosty sposób wykonać samodzielnie.

Wystarczy przygotować kilka ciętych pelargonii, jabłka, próbówki, złotą farbę w spreju, stalową trawę i szpilki. Najpierw usuń z jabłek gniazda nasienne specjalną drylownicą do jabłek.

Następnie pokryj częściowo jabłka złotą farbą i pozostaw do wyschnięcia. Do każdego wsuń probówkę i napełnij wodą mniej więcej do połowy.

Włóż do nich cięte pelargonie, przystrój jabłka stalową trawą i zabezpiecz ją szpilkami. Gotowe!

2019-geraniums-400-modern-style-009

Next, insert a glass tube in each apple and add water until they are about half-full. Arrange the cut geraniums in the tubes, adorn the apples with blades of grass and secure with pins. Done!

Alternatywna winietka na stół: kwiatowe powitanie

Kwiatowe dekoracje z imionami gości są uroczą alternatywą dla zwykłych winietek i ciepłym, osobistym powitaniem.

Dwa pomysły na wzór winietki:

Pierwsza wersja nadaje się na każdą okazję i jest błyskawiczna w przygotowaniu. Pojedynczą łodygę pelargonii rabatowej zawiń w różek ze zwykłego papieru i przewiąż w połowie sznurkiem z wypisaną winietką.

Ułóż dekorację na małym talerzyku. W ten sposób, kwiatostan pelargonii rabatowej wygląda jak mały bukiecik. Cięte pelargonie pozostaną dłużej świeże w wypełnionych wodą próbówkach. Alternatywnie możesz owinąć łodygę zwilżonym mchem i osłonić go folią typu stretch.

2019-geraniums-900-diys-9-table-decoration-small-geraniums-bouquet-001

Wskazówka: ze względu na różnorodność kolorów i kształtów kwiatów, tego typu kwiatowe powitanie można dostosować do każdego otoczenia.

Zupełnie inny efekt uzyskasz, gdy zamiast zwykłego papieru i sznurka użyjesz ozdobnego papieru i wstążki.

Wesołych Świąt!

Druga wersja winietki pasuje w szczególności do świątecznego, wielkanocnego stołu. Stworzysz ją w mgnieniu oka: ostrożnie przełóż świeżo ściętą łodygę pelargonii przez wydmuszkę i zawiąż wokół niej ozdobną kokardę.

Napisz imiona na wydmuszkach. Wedle uznania możesz użyć plastikowych fiolek lub zwilżonego mchu do nawodnienia kwiatów.

Wskazówka: klasyczne, ogrodowe pelargonie zwykle nie są jeszcze w pełnym rozkwicie w czasie Wielkanocy, warto zastąpić je domowymi pelargoniami angielskimi.

2019-geraniums-900-diy-7-table-decoration-easter-eggs-004

Pelargonie w doniczkach jako dekoracja stołu

Obficie kwitnące pelargonie w ozdobnych doniczkach to ozdoba stołu, którą wykonasz w szybki i prosty sposób. Różowe pelargonie w dobranych doniczkach, ustawione w rzędzie biegnącym przez środek stołu, są prostą, a przy tym atrakcyjną, kwiatową dekoracją.

Pelargonie w puszkach. Puste puszki idealnie prezentują się na letnim stole w charakterze doniczek. Wykonanie tej prostej ozdoby zajmuje dosłownie chwilkę.

Z puszek usuń etykiety, a następnie dokładnie je umyj. Zalecamy użycie otwieracza do puszek, który nie pozostawia ostrych krawędzi. Zasadź pelargonie bezpośrednio w puszkach i udekoruj je wedle uznania wstążkami lub sznurkiem.

Wskazówka: kilka otworów w dnie puszki i warstwa keramzytu zapewnią odpływ nadmiaru wody. Kwiaty najlepiej podlać przed nakryciem do stołu. Świetnym uzupełnieniem dekoracji będą małe świeczki umieszczone w lampionach wykonanych ze słoików po dżemie.

2019-geraniums-400-modern-style-005
2019-geraniums-900-diys--8-table-decoration-glasses-cans-003