×

Kwiatowe scenerie. Pomysły na dekoracje stołów i oprawę imprez z pelargoniami

Odkryj pomysły na oszałamiające aranżacje stołów i kwiatową oprawę przyjęć z wykorzystaniem pelargonii, które wprawią Cię w dobry nastrój.

Słońce i ciepłe temperatury latem wprawiają nas w dobry nastrój i sprawiają, że chcemy świętować i cieszyć się życiem. Na szczęście okazji do dobrej zabawy nie brakuje – przyjęcia urodzinowe, Wielkanoc, Dzień Matki, garden party czy spontaniczne grille w ciepłe, letnie wieczory. Gwarancją udanego przyjęcia jest dobre towarzystwo, smaczne jedzenie, duży wybór orzeźwiających  napojów oraz piękne dekoracje. Eksperci z Pelargonium for Europe (PfE) dzielą się pomysłami na oszałamiające aranżacje stołów i kwiatową oprawę przyjęć z wykorzystaniem pelargonii, które roztaczają pozytywną energię.

Eksplozja kolorów: dekoracje stołów na specjalne okazje

Ta nowoczesna dekoracja stołu jest jednocześnie prosta i wspaniała. Pelargonie rabatowe o różnorodnych, bujnych kwiatach tworzą feerię barw. Cięte pelargonie na talerzach współgrają z doniczkowymi pelargoniami ustawionymi w centralnym miejscu stołu i nadają uroczysty charakter wydarzeniu.

Imienna zawieszka przymocowana czerwoną wstążką do łodyżki pelargonii to alternatywa dla tradycyjnej winietki. Wskazówka: Łodygi dłużej zachowają świeżość umieszczone w probówce florystycznej wypełnionej wodą.

Dekoracja stołu w stylu country chic

Na tym nowoczesnym stole ogrodowym w stylu country chic, różowe, bujnie kwitnące pelargonie w doniczkach tworzą letnie wibracje i radosny nastrój.

Samodzielnie  ozdobione doniczki podkreślają urok pelargonii. Taką aranżację można stworzyć  w zaledwie kilku krokach.

Potrzebne są pelargonie, gliniane doniczki, suszone kłosy pszenicy, pistolet do kleju na gorąco, klej w sztyftach, nożyczki i sznurek. Przytnij łodygi pszenicy i przyklej same kłosy wokół glinianej doniczki, zaczynając od jej podstawy.

Wskazówka: Kłosy o różnej długości dają bardziej dynamiczny efekt.

Zmierz obwód podstawy doniczki i pomnóż go przez dwa. Przytnij dziewięć równych odcinków sznurka o tej długości i zwiąż je razem na jednym końcu. Następnie zbierz trzy odcinki w jedną część.

Utwórz kolejne dwie części, po trzy z pozostałych sześciu sznurków, a następnie spleć je razem w warkocz.

Umieść warkocz wokół spodu doniczki jako dekoracyjne obramowanie i przymocuj go klejem na gorąco. Może być wskazane przycięcie końcówki warkocza, jeśli okaże się zbyt długi, ponieważ ostateczna długość zależy od tego, jak ciasno zostanie upleciony. Gdy klej wyschnie, posadź pelargonię w doniczce i postaw ją na stole.

Wskazówka: W ten sam sposób możesz wykonać plecione, sznurkowe obrączki na serwetki.

Powitajcie swoich gości papierowym origami z wróżbą. Będzie to doskonała okazja do rozmowy i zabawy. Jeśli dodasz imiona do swoich papierowych projektów i ozdobisz je suszonymi i sprasowanymi płatkami pelargonii, będą one również atrakcyjną alternatywą dla klasycznych winietek.

Do wykonania popularnej kiedyś wróżby piekło-niebo przygotuj papier, długopis, nożyczki, klej i suszone, sprasowane płatki pelargonii. Poszukaj w internecie instrukcji składania.

Kolorowe dekoracje na żywiołowe imprezy

Świętowanie na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemne. Na tym tarasie bujnie kwitnące pelargonie w jaskrawych kolorach wraz z lampionami tworzą imprezową atmosferę.

Stół ozdobiony jest ciętymi pelargoniami w wazonach wykonanych ze starych puszek po napojach, które dzięki farbie w spreju
i dodatkom zamieniły się w kolorowe unikaty.

Kolorowe pelargonie na Wielkanoc

Dzięki swoim pięknym, kolorowym kwiatom pelargonie idealnie nadają się do ukwiecenia wielkanocnych stołów. W probówkach kwiatowych i małych wazonach mogą ozdobić wielkanocne gniazda i nakrycia, a wraz z kolorowymi jajkami tworzyć świąteczne ozdoby.

Piramida z naczyń ozdobiona kwiatami pelargonii

Ta letnia dekoracja z upcyklingu jest prosta do wykonania. Potrzebna jest forma do tarty, dzbanek, płytka miska, kubek, pistolet do kleju na gorąco i klej w sztyfcie, gąbka florystyczna, świeczki, grube druciki florystyczne i cięte pelargonie w różnych kolorach.

Najpierw za pomocą gorącego kleju przymocuj dzbanek do formy do tarty, następnie talerz do dzbanka i kubek do talerza. Pozostaw aż klej wyschnie. Następnie wypełnij 2/3 kubka nasączoną gąbką florystyczną.

Umieść 3-4 druty w podstawie świeczki i wetknij je do gąbki na środku filiżanki. Wskazówka: Jeśli najpierw podgrzejesz końcówkę drucika, roztopi on wosk świecy i będzie łatwiejszy do wciśnięcia. Umieść przycięte łodygi pelargonii w gąbce wokół świecy. Napełnij naczynie do tarty i płytką miskę wodą i rozrzuć w nich kwiaty pelargonii. Twoja kwiatowa dekoracja z upcyklingu jest gotowa.

Te uchwyty na kwiaty wykonane z ozdobnych kamyków, drutu do formowania  bonsai i probówek są idealne do prezentowania kolorowych, ciętych pelargonii na przyjęciach.

Aby stworzyć taki morski design, potrzebujesz ozdobnych kamyków z jedną płaską stroną, nożyc do drutu, grubego drutu dekoracyjnego lub do formowania bonsai, probówek i pelargonii.  Nożycami do drutu, przytnij odcinek drutu na długość około 60 cm. Mniejsze kamyki mogą wymagać krótszych odcinków.

Zapętl drut wokół kamienia, a następnie skręć jego końce razem nad kamieniem, płaską stroną do dołu, pozostawiając jeden koniec drutu znacznie dłuższy od drugiego.

Utwórz spiralę z dłuższego końca drutu wokół probówki, uważając, aby nie nawijać go zbyt mocno, ponieważ fiolka może pęknąć. Na koniec napełnij probówkę wodą, umieść w niej łodygę pelargonii i ustaw uchwyt na stole. Wskazówka: Możesz wykorzystać ten pomysł do przyczepienia imiennej karteczki jako winietki.

Dzięki kulom z gąbki i zróżnicowanym kwiatom pelargonii możesz stworzyć piękne kule kwiatowe, które stanowią doskonałą oprawę imprez.

Przed włożeniem kwiatów, połóż gąbkę na wodzie w misce lub w wiadrze i czekaj aż powoli sama się namoczy i opadnie . Następnie ułóż w niej gęsto łodygi kwiatów tak, żeby ich kwiatostany stykały się ze sobą.

Szczegółowe porady dotyczące wszystkich aspektów uprawy pelargonii można uzyskać w specjalistycznych punktach sprzedaży.

Kwiatowe dekoracje z ciętych pelargonii

Z ciętych pelargonii można tworzyć piękne, kwiatowe dekoracje, które przyciągają uwagę na przyjęciach i tworzą pozytywne wibracje.

Prostym, ale skutecznym pomysłem na przyjemne, letnie wieczory jest szklana misa z wodą, w której pływają dobrane kolorystycznie świece i kwiaty pelargonii.

Kwiatowe rożki do lodów to również fantastyczny pomysł DIY na ogrodowe przyjęcie lub letnią uroczystość. Dzięki zróżnicowanym, bujnym kwiatom, pelargonie są doskonałym wyborem na nietypową dekorację. Używając rożków do lodów, gąbki florystycznej, pelargonii i cylindrycznych szklanek można błyskawicznie stworzyć fantystyczną dekorację.

Potrzebujesz pelargonii rabatowych w różnych kolorach, rożków do lodów, cylindrycznych szklanek do picia, noża, gąbki florystycznej i przezroczystego celofanu.

Umieść szyszki na spodzie szklanek. Rozetnij nożem gąbkę, namocz ją w wodzie i umieść wewnątrz małych stożków wykonanych z celofanu. Włóż je do rożków do lodów tak, aby wystawały około centymetr znad krawędzi.

Następnie umieść ciasno w gąbce łodygi pelargonii, aby powstały „lody”.

Potrzebujesz pelargonii rabatowych w różnych kolorach, rożków do lodów, cylindrycznych szklanek do picia, noża, gąbki florystycznej i przezroczystego celofanu.

Umieść szyszki na spodzie szklanek. Rozetnij nożem gąbkę, namocz ją w wodzie i umieść wewnątrz małych stożków wykonanych z celofanu. Włóż je do rożków do lodów tak, aby wystawały około centymetr znad krawędzi.

Następnie umieść ciasno w gąbce łodygi pelargonii, aby powstały „lody”.