×
2020-geraniums-1000-wellness-garden-01

Kwiatowy raj w dobrym stylu – klasycznym, vintage czy green living. Pelargonie to niezwykle wszechstronne rośliny!

Dzięki swojej różnorodności pelargonie dopasowują się do każdego otoczenia i stylu. Odkryj ogrody, tarasy i miejskie balkony, w których wiodącą rolę odgrywają pelargonie.

Kiedy pojawia się pomysł przekształcenia słonecznych i częściowo zacienionych ogrodów, balkonów czy tarasów w rajską oazę pełną kwiatów, wybór jednogłośnie pada na pelargonie. Te piękne, pochodzące z Południowej Afryki rośliny uwodzą kolorami, różnorodnymi odmianami oraz niewielkimi wymaganiami w zakresie pielęgnacji. Dzięki swojej wszechstronności pasują idealnie do stylu klasycznego, romantycznego, vintage czy nowoczesnego i dobrze odnajdują się w każdym otoczeniu. W ramach inicjatywy Pelargonium for Europe prezentujemy nastrojowe ogrody, kolorowe balkony i tarasy w modnym stylu green living z pelargoniami w roli głównej.

Cudowny odpoczynek w ogrodzie odskocznią od codzienności

Ogród jest idealnym miejscem na odpoczynek od zgiełku i codziennych zajęć. Kojąca zieleń i kolorowe kwiaty gwarantują błogi relaks i dobre samopoczucie. Pelargonie, królowe wśród letnich roślin mają wiele zalet: są łatwe w pielęgnacji, występują w ciekawych odmianach i szczycą się różnorodnością kolorów. Wybierając dla nich miejsce należy pamiętać, że powinny być umieszczone w pełnym słońcu lub półcieniu.

2020-geraniums-1000-wellness-garden-08
2020-geraniums-1000-wellness-garden-15

Romantyczna aranżacja w ogrodzie w modnym stylu vintage skupia na sobie uwagę. Stara torba na zakupy zyskała nowe życie jako osłonka dla pelargonii. Delikatny róż kwiatów ciekawie kontrastuje z otaczającą zielenią. Wystarczy spocząć i relaksować się do woli. Latem trudno o lepsze miejsce na przerwę niż własny ogród z dorodnymi pelargoniami ustawionymi na stole.

2020-geraniums-1000-wellness-garden-06
2020-geraniums-1000-wellness-garden-10-1
2020-geraniums-1000-wellness-garden-14

Kolorowa kompozycja ziół, zielonych roślin i różnych letnich kwiatów, takich jak pelargonie, kosmosy i diaskie jest ucztą dla zmysłów. Nawet pszczoły i motyle czerpią z tego same korzyści. Wskazówka: stare pojemniki po herbatnikach świetnie nadają się do nasadzeń. Zmiana ich przeznaczenia nie tylko sprzyja oszczędzaniu, jest przyjazna dla środowiska, ale także jest zgodna z obecnym trendem shabby chic. Wskazówka: wykonanie kilku otworów na dnie będzie ujściem dla nadmiaru wody.

Green Living: kolorowe sny na tarasach i balkonach

Zielone i kwitnące rośliny przekształcają zewnętrzne powierzchnie w przyjemne przestrzenie mieszkalne, które zachęcają do pozostania i oddania się choć na chwilę marzeniom. Pelargonie idealnie wpisują się w trend green living, ponieważ ich efektowne kwiaty i żywe kolory w mgnieniu oka potrafią stworzyć na tarasach i balkonach klimat sprzyjający relaksowi. Pelargonie, w przeciwieństwie do innych letnich roślin zawdzięczają tę zdolność swojej wytrzymałości i łatwości pielęgnacji.

Ten otoczony bujną zielenią i efektownymi pelargoniami wiszący kosz jest idealnym miejscem na odpoczynek i ucieczkę myślami od codziennej bieganiny.

Kwitnąca rozkosz: w tych rattanowych koszach bujne, kolorowe pelargonie są po prostu oszałamiające. Te naturalne przyciągające wzrok dekoracje natychmiast zamieniają patio w oazę relaksu.

2020-geraniums-3100-green-living-06
2020-geraniums-3100-green-living-08
2020-geraniums-3100-green-living-11

Salon na świeżym powietrzu to idealne miejsce na odpoczynek od codziennych zajęć. Tapeta z motywem dżungli, mnóstwo zielonych i kwitnących roślin, rattanowe i wiklinowe meble i akcesoria nadają temu miejscu etniczny charakter. Bujne pelargonie i pacioreczniki ogrodowe w pomarańczowym i czerwonym kolorze uroczo kontrastują z zielenią.

Pomarańczowa pelargonia w oryginalnej, metalowej doniczce ciekawie wybija się na tle zieleni i skupia na sobie uwagę. Wskazówka: wybierając miejsce, należy zapewnić roślinie dostateczną ilość światła. Idealne jest miejsce w pełnym słońcu lub co najwyżej półcieniu.

Kwitnąca letnia radość: pelargonie wprowadzają do miasta kolor

Dzięki kolorowym meblom, roślinom i akcesoriom, balkony zamieniają się w oazę relaksu i sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej wypoczęci.

Obficie kwitnące pelargonie, krzaczki pomidorów, drzewka oliwne i pomarańczowe w połączeniu z kolorowymi meblami i elementami dekoracyjnymi tworzą idealną scenerię do odpoczynku od codzienności.

Wyspa szczęścia w samym sercu miasta: własne, świeże zioła, piękne zapachy, kolorowe kwiaty i dodatki. Ten mały balkon miejski oddziałuje na wszystkie zmysły. Wspaniałe, kolorowe pelargonie kwitną obok papryczek chilli, pomidorów, truskawek i ziół.

2020-geraniums-3000-dazzling-geraniums-11
2020-geraniums-3000-dazzling-geraniums-05