×
2021-geraniums-3020-diy-jars-of-blooming-joy-03

Letnie ogrody: zrelaksuj się, twórz i poczuj się dobrze. Kreatywne pomysły DIY z pelargoniami.

Kreatywne pomysły DIY z pelargoniami. Wyczaruj dekoracje we własnym ogrodzie i oddaj się chwilom relaksu.

Ogród to idealne miejsce na relaks i ucieczkę od codzienności. Otoczony bujną zielenią i kolorowymi kwiatami jest ukojeniem dla zmysłów i ucieczką od codzienności. W ogrodach możemy obudzić swoją kreatywność i realizować nieograniczone pomysły na dekoracje na świeżym powietrzu w harmonii z naturą. Eksperci z Pelargonium for Europe pokazują kilka pomysłów na niedrogie dekoracje DIY z pelargoniami, które pomogą przekształcić każdy ogród w oazę dobrego samopoczucia.

Funkcjonalne ogrodowe osłonki z upcyklingu

Ten pomysł DIY w ogrodzie opiera się na zestawieniu ze sobą białych i różowych pelargonii z kontrastującą zielenią oraz turkusowymi i beżowymi doniczkami.

Ta wyjątkowa dekoracja jest bardzo łatwa do wykonania:

Pomaluj puste, różnej wielkości słoiki i zawiąż dopasowane kolorystycznie wstążki wokół ich górnych krawędzi. Następnie ustaw je dowolnie i oznacz odpowiednimi literami. Na koniec umieść w nich pelargonie i inne rośliny.

Wskazówka: ustaw dekorację w miejscu osłoniętym przed deszczem i ostrożnie podlewaj, aby nie przelać roślin.

2021-geraniums-3020-diy-jars-of-blooming-joy-01
2021-geraniums-3020-diy-jars-of-blooming-joy-02-1

Wertykalny ogród z okiennic

Spokój i prostota:

Kolorowe pelargonie, zielone rośliny i zioła w ceratowych osłonkach, przy niewielkim wysiłku, przekształciły stare okiennice w stylowy ogród wertykalny. Aby zrobić takie woreczki, zszyj ze sobą z trzech stron kawałki ceraty o wymiarach 50 x 24 cm. Następnie odwróć je na drugą stronę, aby ukryć szwy. Wykonaj oczka po prawej i lewej stronie a następnie zawieś je na haczykach.

2021-geraniums-1030-diy-vertical-garden-with-shutters-02-1
2021-geraniums-1030-diy-vertical-garden-with-shutters-03

Funkcjonalny ogrodowy unikat: zwisająca krzesło-półka

Zaskakująca dekoracja ogrodowa:

W kilku prostych krokach stare, drewniane krzesło zamienia się w oryginalną, wiszącą półkę, na której pięknie prezentuje się kwitnąca pelargonia.

Instrukcja:

całkowicie zdemontuj ze starego, drewnianego krzesła siedzisko i nogi. Następnie przetnij w połowie siedzisko i przykręć przednią połowę do oparcia tak, aby przycięta krawędź była skierowana do tyłu. Na koniec spryskaj gotową konstrukcję wodoodporną farbą, zawieś i umieść na niej pelargonię i inne ozdoby według uznania.

2021-geraniums-1020-diy-floating-flower-chair-02

Koła rowerowe z kwiatami

Kolacja w ogrodzie pod baldachimem z kwiatów? To proste z takim oryginalnym pomysłem na upcykling!

Mocowane do sufitu sznurkiem jutowym pomalowane opony rowerowe doskonale nadają się do zawieszania doniczek. Łatwe w pielęgnacji pelargonie w różnych kolorach gwarantują morze kwiatów. Dopełnieniem jest dekoracja stołu z kolorowych, ciętych pelargonii.

Koła rowerowe sprawdzają się również jako domowy ogród wertykalny. Zawieszone na ścianie tworzą przyciągającą wzrok aranżację z kolorowymi doniczkami, przymocowanymi do szprych za pomocą drutu. Kwitnące pelargonie w różnych odcieniach potęgują niezwykły, dekoracyjny efekt.

2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-08
2021-geraniums-3000-colourful-get-together-garden-07-1