×
2018-geraniums-in-the-city-04

Pelargonie w mieście

Pelargonie są wyjątkowo odporne na wysokie temperatury i łatwe w pielęgnacji. Z tego powodu są doskonale przystosowane do miejskiego klimatu i stylu życia.

Jak niewymagające, południowoafrykańskie rośliny przekształcają miasta w miejsca, w których chcemy żyć?

Pelargonie zostały niegdyś okrzyknięte królowymi balkonów i od lat niezmiennie nie oddają tego tytułu. Kiedy myślimy o bujnie ukwieconych balkonach, natychmiast mamy przed oczami pelargonie. To właśnie one dzięki licznym kolorom, odmianom kwiatów i liści przekształcają miejskie balkony, tarasy i dziedzińce w oazy spokoju i relaksu a ich odporność na ciepło i łatwość w utrzymaniu sprawia, że idealnie wpisują się w miejski krajobraz oraz styl życia.

2018-geraniums-in-the-city-04

Szare czy kolorowe miasto?

Zielony, kwitnący taras, wysoko ponad dachami, to idealne miejsce aby cieszyć się latem. Dla wszystkich, którzy pragną relaksować się wśród kolorowych kwiatów, bez konieczności poświęcania im czasu, pelargonie są idealnym wyborem. To bezsprzecznie numer 1 wśród roślin rabatowych i balkonowych. Są łatwe w pielęgnacji, obficie kwitną i występują w wielu różnych kolorach i wariantach siły wzrostu.

Na tle monochromatycznego miasta pelargonie w żywych odcieniach pomarańczy, czerwieni i moreli posadzone w dużych, żółtych, metalowych doniczkach gwarantują fantastyczny efekt. Pelargonie z dużą ilością pięknych kwiatów przyciągają promienie słońca i jeszcze intensywniej je odbijają.

Łatwe w pielęgnacji pelargonie: stworzone po prostu dla miasta!

Pochodzące z Południowej Afryki pelargonie uwielbiają nasłonecznione balkony od strony południowej. Mimo, że tolerują również półcień, zasada jest taka: im więcej słońca, tym obficiej kwitną. Nawet występujące letnie fale upałów nie stanowią dla nich problemu.

W ekstremalnych temperaturach należy pamiętaćo nieprzesuszaniu ziemi i regularnym nawadnianiu. Z pomocą mogą przyjść samonawadniające się doniczki. Szerokie spektrum wytrzymałości na warunki atmosferyczne sprawia, że pelargonia świetnie sprawdza się w znanym z niskiej wilgotności klimacie miasta. Wilgotność latem jest tu o około 8% niższa niż na wsi.

Kolejna zaleta dla mieszkańców miast wyjeżdżających na weekend: pelargonie magazynują wodę w łodygach i grubych liściach, dlatego są w stanie przetrwać krótkie, suche okresy nawet w naprawdę gorące dni.

2018-geraniums-in-the-city-38
2018-geraniums-in-the-city-26

Miejskie przyjemne oazy z pelargoniami

Pelargonia jest wytrzymała i wszechstronna, dlatego nigdy się nie nudzi. Dzięki tej uroczej roślinie mieszkańcy miast mogą szybko i łatwo stworzyć własną, małą oazę relaksu. W połączeniu z funkiami (w zacienionym miejscu), agapantami, roślinami srebrzystolistnymi i bagiennymi, śnieżnobiałe zwisające pelargonie w cynkowych doniczkach tworzą ciekawą kompozycję.

Do tego mała, samodzielnie wykonana fontanna, z której wydobywa się szum wody i kącik relaksu gotowy. Idealna alternatywa dla tętniącego życiem miasta!

Geranie, Pelargonie, pflegeleicht, Stadtbalkon, Balkon, Balkonpflanze, SattelbalkonkastenPelargonie w modnych odcieniach bzu lub fioletu doskonale wpisują się klimat szaro-betonowego miasta. W przypadku mniejszych balkonów można zagospodarować powierzchnię na ścianie oraz wykorzystać doniczki do montowania na balustradach.

Letnia impreza w mieście: Nowoczesny stół przygotowany w mgnieniu oka

Komu się nie marzą śniadania i kolacje na świeżym powietrzu, a jednocześnie w sielskim klimacie. Te letnie dekoracje stołów są szybkie i łatwe do wykonania: wystarczy przyciąć kilka łodyżek pelargonii posadzonych w doniczkach, następnie umieścić je w szklanych wazonikach i ustawić na stole. W ten sposób, zarówno gospodarzom, jak i gościom udzieli się dobry nastrój.

2018-geraniums-in-the-city-22

Witaj w domu: Klasyczne letnie rośliny wpisują się w industrialny styl

Nie trzeba mieć ogrodu, żeby móc zorganizować udane garden party!

Miłą i przytulną atmosferę można stworzyć w miejskim otoczeniu. Wystarczy zestawić ze sobą cynkowe osłonki, drewniane skrzynie, stare wózki na kółkach, industrialne półki ogrodowe oraz plecione koszyki i torby na rośliny.

Łatwe w pielęgnacji zwisające i rabatowe pelargonie idealnie pasują do tej aranżacji.

2018-geraniums-in-the-city-27
2018-geraniums-jungle-wall-06

Między ziołami a sałatą: Miejski ogród z pelargoniami

W mieście przyroda potrafi poradzić sobie nawet z najmniej urokliwymi zakątkami! Ta ściana miejskiej dżungli została wykonana ze starych drewnianych skrzynek na owoce, w których posadzono zarówno rabatowe jak i zwisające pelargonie, ozdobne pnącza i sałatę.

Pachnące pelargonie o fantazyjnych liściach doskonale dopełniają tę kompozycję. Ta ściana nie tylko przyciąga wzrok, ale przede wszystkim pełni funkcję parawanu, który oddziela od zgiełku miasta i daje odrobinę prywatności.

W domu, w mieście: miejska dekoracja wnętrza z pelargoniami wielkokwiatowymi

Brak balkonu? Nie ma problemu! W mgnieniu oka można wyczarować zielony zakątek we własnych czterech ścianach. Kosze, ręcznie wykonane doniczki filcowe i drewniane donice z bujnie kwitnącymi pelargoniami w żywych, letnich kolorach do tego drink, dobra książka i bujany fotel przyciągają do siebie, żeby choć przez chwilę zrelaksować się na słońcu.

Geranie, Pelargonie, Edelgeranie, Edelpelargonie, Grandiflorum, urban, green living, Boho-Chic, dunkelrot, fuchsia, pink, rosa, violett, SItzecke Pelargonium grandiflorum, czyli pelargonia wielkokwiatowa ze swoimi dużymi, efektownymi kwiatami i szczególnie żywymi kolorami jest królową wśród pelargonii.

2018-geraniums-in-the-city-43

Wskazówka: pelargonie z grupy domesticum (przeznaczonych tylko do wnętrz), w przeciwieństwie do odmian na zewnątrz, zaczynają kwitnąć od początku wiosny. Dzięki nim możemy cieszyć się latem w naszych domach znacznie wcześniej!