×

Perełki w ogrodzie, na balkonie i parapecie. Doniczki na pelargonie do samodzielnego wykonania

Jak własnoręcznie wykonać doniczki na pelargonie i stworzyć unikatowe dekoracje.

Dzięki intensywnym kolorom i efektownym kwiatom pelargonie są bez wątpienia najpopularniejszą letnią dekoracją i mile widzianym prezentem dla każdej gospodyni. Zaprojektowanie dla nich osłonek według własnego pomysłu, sprawi, że będą jedynym w swoim rodzaju podarunkiem. Eksperci z Pelargonium for Europe przedstawiają oryginalne pomysły na doniczki dla pelargonii, które można wykonać w mgnieniu oka bez specjalnych zdolności manualnych.

Kolorowe doniczki z pomponami

Dobra zabawa z pelargoniami gwarantowana: pomponowe frędzle, taśma ząbkowana zygzak, wstążki i inne ozdoby przekształcają zwyczajne, kolorowe, plastikowe doniczki z centrum ogrodniczego w unikalne designerskie przedmioty w modnym stylu boho.

Wystarczy dowolnie przykleić klejem na gorąco ozdoby i wstążki do plastikowych doniczek. Różowe i liliowe pelargonie wyglądają czarująco w doniczkach w kolorze fuksji i turkusu. Wskazówka: osłonki powinny być czyste i suche przed przyklejeniem ozdób.

Zabawne kosze ogrodowe

W krótkim czasie proste kosze zamieniają się w unikalne osłonki do letniego ogrodu, w których bujnie kwitnące pelargonie wyglądają oszałamiająco.

Potrzebne są zwykłe kosze, kolorowy filc, szablony liter, marker, nożyczki i gorący klej.

Wskazówka: efekt jest idealny, gdy filc jest w kolorze kwiatów.

Na początku należy narysować potrzebne litery na filcu wykorzystując szablony.

Wskazane są litery lustrzane, aby obrys powstał na spodzie materiału. Wskazówka: można zrezygnować z szablonów, żeby napis był bardziej osobisty.

Następnie ostrymi nożyczkami lub obcinakiem należy wyciąć litery i nakleić je na koszach. Wskazówka: nierównomierne rozmieszczenie liter sprawi, że słowa będą wyglądać bardziej naturalnie.

Tablicowy duet

Dzięki kredzie i farbie tablicowej w kilku prostych krokach zwykłe doniczki można przekształcić w unikalne, przyciągające wzrok osłonki na parapety. Idealnie będą prezentować się w nich na przykład pelargonie pachnące.

Oprócz farby tablicowej i kredy w preferowanych kolorach, potrzebna jest taśma, pędzel i gliniane doniczki.

Najpierw należy przykleić taśmę do krawędzi doniczek. Następnie pomalować doniczki tablicową farbą i pozostawić je do wyschnięcia.

Po usunięciu taśmy wystarczy napisać kredą litery na doniczce. Należy unikać używania płynnego markera kredowego, ponieważ będzie go później trudno usunąć.

Atrakcyjnie prezentuje się kilka doniczek ustawionych obok siebie.

Wskazówka: aby móc wystawić doniczki na zewnątrz, wskazane jest użycie wodoodpornego markera .