×
2019-geraniums-100-holiday-feelings-007

Wakacyjny klimat we własnym domu. Oazy relaksu wśród pelargonii

Pelargonie są wytrzymałe, uniwersalne, łatwe w pielęgnacji i obficie kwitną. Są najlepszym wyborem do zaaranżowania kwitnącej oazy dobrego samopoczucia. Przeczytaj więcej.

Podróże bywają niezwykle ciekawe i ekscytujące. Dzięki nim poszerzamy horyzonty, odkrywamy nowe miejsca i poznajemy ludzi. Spędzanie urlopu w domu może być jednak równie atrakcyjne i przy odrobinie wysiłku zamienić się w pełen uroku odpoczynek. Wystarczy posiadać balkon, taras lub ogród oraz zielone i kwitnące rośliny, żeby stworzyć pełną uroku strefę wypoczynku.

Pelargonie są jednymi z najpopularniejszych letnich roślin.

Te południowoafrykańskie piękności są odporne i łatwe w pielęgnacji a ich obfite kwiatostany urzekają feerią kolorów i kształtów. Eksperci z Pelargonium for Europe prezentują jak dzięki pelargoniom łatwo przemienić balkony, tarasy i ogrody w rozkwiecone oazy relaksu.

2019-geraniums-400-modern-style-013
2019-geraniums-400-modern-style-014

Rozkwiecone oazy z pelargoniami

Rośliny pełnią funkcję dekoracyjną oraz oddziałują na nasze ciało i umysł. Wpływają na poprawę samopoczucia, dlatego odgrywają ważną rolę w tworzeniu idealnego, wakacyjnego nastroju. To wystarczający powód, by szczodrze obsadzać nimi balkony, tarasy i ogrody. Przy doborze roślin należy zwracać uwagę na ich wymagania.

Pelargonia jest absolutnym faworytem, który kwitnie zarówno w pełnym słońcu, jak i w miejscach częściowo zacienionych. Ta niewymagająca, obficie kwitnąca i zaskakująco różnorodna roślina, błyskawicznie zmienia zwykłe miejsca w kolorowe, kwitnące oazy. Dużą popularnością cieszą się nowe odmiany o pięknych kształtach z intensywnie wybarwionymi kwiatami, które nadają się do tworzenia dekoracji w nowoczesnym i eleganckim stylu.

2019-geraniums-100-holiday-feelings-005

Roślinne parawany pozwalają stworzyć intymną i przytulną atmosferę na dużych otwartych przestrzeniach. Zajmują mało miejsca i w krótkim czasie przekształcają tarasy i balkony w kojące miejsca dla zmysłów.

Przyjemność dla zmysłów

Delektowanie się poranną kawą na rześkim powietrzu zapowiada wspaniały dzień. Wystarczy mieć pod ręką jedzenie i napoje, żeby poczuć wakacje. Nie musimy przebywać w nastrojowej knajpce czy w restauracyjnym ogródku, wystarczy własny balkon lub taras. W dni wolne od pracy, wszystkie posiłki mogą zamienić się w ucztę pod gołym niebem. Wystarczą kolorowe pelargonie w skrzynkach i w doniczkach, które gwarantują przyjemną atmosferę. Można je wyeksponować również na stole w ozdobnych osłonkach. Do takiej dekoracji najlepiej sprawdzają się pelargonie rabatowe, angielskie oraz odmiany, zwane 'Angeleyes’ (o drobniejszych pędach, liściach i kwiatach) nazywane są anielskimi. Kwitną tak obficie, że przypominają bukiet letnich kwiatów.

2019-geraniums-100-holiday-feelings-014
2019-geraniums-100-holiday-feelings-022-1
2019-geraniums-100-holiday-feelings-017

Pomysł dla majsterkowiczów: Kwitnąca ozdoba na ciepłe, letnie wieczory

Miłośnicy majsterkowania mogą tworzyć finezyjne ozdoby stołu. Kwitnącą latarenkę można wykonać w mgnieniu oka. Do jej przygotowania potrzebne są różnokolorowe pelargonie, dwie różnych wielkości, terakotowe donice, keramzyt, ziemia do kwiatów doniczkowych, mała szklanka i świeczka.

Najpierw umieszczamy świeczkę w szklance, które wkładamy do mniejszej doniczki. Następnie, wypełniamy większą doniczkę warstwą keramzytu, który umożliwi odprowadzenie nadmiaru wody oraz ziemią.

Potem umieszczamy małą doniczkę ze szklanką na środku większej doniczki tak żeby szklanka ze świeczką była widoczna. Na koniec sadzimy pelargonie w większej doniczce.

Wskazówka: pelargonie potrzebują sporo miejsca, więc należy przygotować duże doniczki.

2019-geraniums-900-diys-summer-flower-candle-007
2019-geraniums-900-diys-summer-flower-candle-002
2019-geraniums-900-diys-summer-flower-candle-003
2019-geraniums-900-diys-summer-flower-candle-004
2019-geraniums-900-diys-summer-flower-candle-006

Wczasy we własnym ogrodzie

Po co pokonywać długie dystanse, skoro najlepsze miejsce jest na wyciągnięcie ręki? W wolne dni wspaniale jest odpoczywać we własnym ogrodzie. Łatwe w pielęgnacji pelargonie, dzięki swoim żywym barwom i zachwycającym kwiatom, tworzą idealny wakacyjny klimat.

Odpowiednie dekoracje i wyposażenie mogą zmienić szopę ogrodową w domek letniskowy. Łatwe w pielęgnacji pelargonie o różnych wielkościach i kształtach dodają wesołych, kolorystycznych akcentów.

Pelargonie kwitną długo i obficie, kiedy są porządnie podlewane, mają dużo światła i odżywek.

W przeciwieństwie do innych letnich kwiatów, nie doznają trwałego uszczerbku, gdy przez krótszy okres są pozbawione wody.

2019-geraniums-100-holiday-feelings-021
2019-geraniums-00-vintage-gardens-001
2019-geraniums-100-holiday-feelings-023